Czemu tylko nieliczni osiągają sukces?

Zapewne kiedy przeglądasz liczne strony internetowe lub scrollujesz social media przyglądasz się z niedowierzaniem osiągnięciom co poniektórych ludzi wypływających na fali internetu. I owszem; czasami można mieć wrażenie, że co niektórzy mają więcej szczęścia niż rozumu, myślisz sobie – im idzie jakoś łatwiej.

Ale czy pomyślałaś kiedykolwiek co za takim miłym dla oka obrazkiem stoi? Jakie działania Ci ludzie podejmują:

 • codziennie z mozołem,
 • rutynowo
 • i bez wymówek aby zaistnieć i osiągnąć sukces?

To nie jest tak, że dzisiaj pomyślisz, zamarzysz – chcę zarabiać 10tyś na miesiąc, chcę to i tamto osiągnąć, a to spadnie Ci z nieba, bo jesteś „grzeczną” i „posłuszną” dziewczynką. To tak nie działa. Owszem, jest coś takiego jak szeroko pojęte „prawo przyciągania” , ale ono bez określonego zachowania znaczy tyle co nic. Bo cały sekret w odniesieniu sukcesu to nic innego jak:

sukcesywnie wykonywanie pewnych czynności

 

Dygresja – zgodnie z definicją słownika języka polskiego „sukcesywny” oznacza: następujący kolejno, jeden po drugim lub fazami.

Tak, niestety, żeby osiągnąć jakikolwiek sukces trzeba działać i to codziennie, bez wymówek i marudzenia. A my kobiety często w rozproszeniu życia nie potrafimy się sfokusować na jednym celu. Bo dzieci, bo obowiązki w domu, bo mąż, bo zakupy i wiadomo, mogę jeszcze długo wymieniać 😊

Teraz napiszę Ci coś kosmicznego, niewiarygodnego, a zarazem tak oczywistego, że możesz się nawet uśmiać. Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu i to może być zupełnie przyziemny fakt, wystarczy że wykonasz następujący plan:

 1. na kartce papieru zapisz, precyzuj jeden CEL;
  takie zapisanie powoduje, że Twój umysł przyjmuje to jako kontrakt i czuje się zobowiązany do realizacji, bo to co na kartce to już materia;
 2. zapisz również wszystko to co uważasz, że musisz zrobić aby cel został osiągnięty;
 3. w kolejnym kroku zapisujesz wszystkie uczucia, jakie chciałabyś poczuć osiągając swój plan, a zarazem sukces;
 4. z pkt nr 2 wykreślasz czynności, które można z optymalizować, skrócić, oddelegować [te ostatnie zapisujesz na oddzielnej liście];
 5. przeczytaj na głos: co chcesz osiągnąć, poprzez jakie działania, kto Ci pomoże i jak będziesz się czuła na mecie;
 6. codziennie rano przy kawie powtarzaj sobie pkt.5 a dzięki temu rozpoczniesz dzień wiedząc co aktualnie masz zrobić 🏆🏅

Najlepiej załóż zeszyt, bo kiedy już wyrobisz sobie nawyk takiego automatycznego działania, okaże się że z każdym kolejnym wyznaczonym celem jest szybciej i skuteczniej go realizować.

Metoda jest extremalnie prosta, wymaga odrobiny czasu i skupienia, oraz Twojego zaangażowania. Jeśli więc jesteś gotowa do działania zaczynaj teraz, bo to jedyna ważna chwila w Twoim życiu.

No i Teraz już wiesz dlaczego tylko nieliczni osiągają sukces, tylko z jednego powodu – ruszają tyłek i działają.

Przeczytaj również