Czy hipnoza może pomóc w utracie wagi?

O tym czym jest hipnoza i jak wpływa na ciało i umysł pisałam już TUTAJ, a w tym tekście chciałabym poruszyć kwestię korzyści zdrowotnych jakie możesz odnieść poddając się takim sesjom. Stan hipnotyczny, czyli innymi słowy pewnego rodzaju relaksacja, podczas której prowadzący łączy się z Twoją podświadomością umożliwia na szybkie ale też stabilne efekty. Dlaczego? 

Bo dzięki dotarciu do Twojej podświadomości, która rządzi każdą Twoją najmniejszą decyzją w życiu, możesz "wgrać" nową wersję swoich przekonań. I nawet jeśli jest to jeszcze dla Ciebie nierealne, możesz zaufać, że to fakt.

Jeśli masz za sobą choćby jedną „dietę”, która nieuchronnie doprowadziła Cię na koniec do efektu jojo, kiedy masz za sobą nieudane próby podjęcia się różnych aktywności fizycznych, lub spotkań z dietetykami na pewno wiesz czym jest frustracja związana z niepowodzeniem podczas walki o utrzymanie wymarzonej sylwetki. Taka frustracja potrafi definitywnie zdemotywować człowieka do jakichkolwiek kolejnych prób w walce o ładne ciało. W końcu kiedy już brak jakiejkolwiek nadziei, że może Ci się udać, poddajesz się i oprócz nadprogramowych kilogramów nosisz ze sobą również masę dodatkowych negatywnych skutków zdrowotnych w postaci choćby alergii, nietolerancji pokarmowych, wzdęć, refluksu, a czasami chorób o głębszym podłożu. .

Niepodważalnie utrata wagi zawsze prowadzi do polepszenia zdrowia, a kiedy za nią stoją też zdrowe nawyki żywieniowe i odpowiednia ilość ruchu zyskujesz nie tylko ładną sylwetkę, ale też wspaniałą kondycję i zdrowie.

Jak to możliwe, że za pomocą hipnozy mogę schudnąć?

Twój umysł i ciało jest w stanie odprężenia, przełączasz się z krytyka na obserwatora, a Twoja podświadomość jest gotowa do współpracy, i zaczyna słuchać Twoich sugestii [które są przekazywane przez prowadzącego] i bezkrytycznie je przyjmuje. Ty się relaksujesz tak jak podczas pobytu w spa, a ona wgrywa nowy program, którym będzie się posługiwać zaraz po wyjściu z transu.

Czego możesz się spodziewać?

Na pewno intuicyjnie zaczniesz wybierać takie formy pokarmu, które są dla Ciebie najlepsze i pozwalają Ci zachować zdrowie i upragnioną wagę. Pojawi się też zapewne większa ochota na picie wody, oraz dobierzesz dla siebie taki wysiłek fizyczny, który będzie pasował do Twojego charakteru i upodobań personalnych. Jest też duża szansa, że ograniczysz lub całkowicie zrezygnujesz z przetworzonych słodyczy, napoi, fastfoodów itp., a Twój metabolizm wreszcie będzie prawidłowo pracował. Najważniejsze jest to, że Twoja podświadomość poprowadzi Cię w taki sposób, aby utrata wagi była bezpieczna i stabilna.

Zazwyczaj już w kilku kolejnych dniach po przeprowadzonej sesji zauważysz efekty i zmianę w swoim odżywianiu, a także podejściu do wysiłku fizycznego.

Jeśli po przeczytaniu tego wpisu pojawią się w Twojej głowie jakieś pytania i kwestie, których tu nie poruszyłam, a masz ochotę na ich temat porozmawiać zapraszam Cię do kontaktu na Facebooku lub bezpośrednio przez formularz kontaktowy na tej stronie.

Przeczytaj również