Medytacja w biznesie

Jak medytacja może wpłynąć na rozwój Twojej firmy?

Prowadzisz działalność gospodarczą? A może zastanawiasz się nad jej założeniem, a jednak milion niewspierających myśli w Twojej głowie podpowiada, że to nie dla Ciebie; że przecież nie tak łatwo dotrzeć do potencjalnych Klientów, albo że nie poradzisz sobie z tymi wszystkimi kosztami, które trzeba cyklicznie ponieść. A może myślisz sobie, że zanim wyjdziesz na rynek to potrzebujesz się jeszcze dokształcić?

Bierność i lęk przed podjęciem działania.

Takich wymówek – do założenia lub rozwijania własnego biznesu – można wymieniać i wymieniać, zapętlając się coraz bardziej w labirynty własnego umysłu. Wiesz do czego to prowadzi? Jedynie do bierności i lęku przed podjęciem działania, a w konsekwencji do zatarcia pierwotnej chęci stworzenia czegoś wartościowego i potrzebnego dla innych. Tak bowiem działa ludzki umysł podparty wewnętrznym krytykiem. I jestem przekonana, że nie raz tego doświadczyłeś, podobnie jak ja i zapewne większość ludzi prowadzących działalność, którzy wciąż analizują, jak podnieść zyski i rentowność swojej firmy.

Pamiętam jak wertowałam internet w nadziei, że znajdę złoty środek na zwiększenie swojego przychodu. Brałam pod uwagę chyba większość sposobów marketingowych i sprzedażowych, które wtedy były proponowane przez guru z branży i na tzw. topie, a efekt był, że tak powiem zerowy.

Praca z podświadomością

Przyszła do mnie wtedy myśl, podparta zaczytanym cytatem

„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” ~ Albert Einstein 

Zaczęłam rozważać, czy nie lepiej: zamiast skupiać się na poszukiwaniu rozwiązań na poziomie problemu, – np. braku wystarczającej ilości Klientów, itp.; – lepszym rozwiązaniem nie byłoby zadać sobie pytania w stylu: jak mogę wyjść z tego umysłowego zapętlenia i skutecznie wpłynąć na rozwój swojej firmy? Dla mnie jako Life Coacha i Nauczyciela Soul Body Fusion® było to dość proste, bo bazowałam na wyuczonych schematach postępowania. A, że mocno wierzę, że tego typu sytuacje to wspaniałe okazje do pracy z podświadomością i własną intuicją, to postanowiłam wypróbować to na sobie. Efekty pozytywnie mnie zaskoczyły, więc testowałam dalej, wchodząc w coraz to głębsze obszary swojej podświadomości i odkrywając tam cały zasób niewspierających przekonań, które oczywiście stały w sprzeczności z moimi świadomie stawianymi sobie celami.

Twoja podświadomość, też działa na pewnych sprawdzonych automatycznych schematach postępowania i nic sobie nie robi z zewnętrznej krytyki, sugestii czy afirmacji. Stąd, często kiedy chcesz czegoś konkretnego na poziomie świadomym, dostajesz zupełną odwrotność swoich marzeń.

Kiedy zauważyłam korelację pomiędzy realizacją swoich celów, a wyciszonym umysłem, olśniło mnie, że to jest klucz do powodzenia. I tak zaczęłam na co dzień praktykować różne rodzaje medytacji, szukając dla siebie najlepszych i najbardziej pasujących do mojej osobowości. W konsekwencji świadomie stworzyłam w sobie przekonania, że spokój i osiągnięcie harmonii pomiędzy własnym ciałem i umysłem daje mi to coś, co prowadzi mnie do mojego osobistego sukcesu. A dzięki temu na co dzień planując sobie cele, zaczęłam robić to bez wewnętrznej presji na określony efekt, pozostawiając sposób ich realizacji bez skrupulatnego określania metodologii. Zaobserwowałam również że wtedy pojawiają się te magiczne synchroniczności, czyli tak zwane zbiegi okoliczności, na które racjonalny umysł nie ma żadnego wpływu np. Klienci sami pukają do Twoich drzwi, bo ktoś Cię kiedyś, gdzieś polecił

Medytacja w biznesie

Warto tu zaznaczyć, że nie ma dla każdego złotej metody / techniki medytacyjnej i każdy dla siebie indywidualnie powinien dobrać taką, która będzie z nim współgrała. Ja jak, pisałam wcześniej, próbowałam wielu, wielu różnych sposobów, aby wyciszyć nieustannie napływające myśli. Zaczynałam od malowania mandali, pisania, czyli tzw. journalingu, słuchania nagrań prowadzonych, hipnozy, czy biegania, lub jogi itd. Było tego naprawdę dużo, a że lubię eksplorować to każda z tych technik mniej lub bardziej mnie pochłaniała. To odkrywanie doprowadziło mnie do metody Jonett Crowley – Soul Body Fusion®, która okazała się być dla mnie strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że jest prosta, nie wymaga przygotowania, specjalnego miejsca, czy jakiś dodatkowych atrybutów to jeszcze przynosi ekspresowe efekty. Ta metoda pozwala na pracę na podświadomych pokładach przekonań, daje dostęp do bezgranicznej i obfitej informacji, zarówno o Twoim potencjale, ale także pozwala Ci się do energetyzować i być w chwili obecnej.

Dla mnie medytacja Soul Body Fusion® pozwala na zatrzymanie się w biegu, wyjście ponad deadlin’y, presję z zewnątrz i frustrację. Dzięki praktyce tego typu uważności pozwalasz sobie na regenerację i odpoczynek w błyskawicznym tempie, a co chyba najważniejsze łączysz się z własnym, unikalnym, wewnętrznym głosem, który doskonale wie, jakie decyzje są dla Ciebie najbardziej korzystne w danym momencie. Pozwalasz sobie na zatrzymanie nieustannie biegnących myśli, oraz zaczynasz dostrzegać te niewpierające i uczysz się jak je modulować, aby nie zakłócały Twojego spokoju wewnętrznego. Absolutnie jestem przekonana, że Soul Body Fusion®, podczas której fizycznie możesz odczuć swoją własną, unikalną energię prowadzi do spełnienia. Sama tego nieustannie doświadczam, oraz wielokrotnie byłam świadkiem, kiedy Klient, – który albo nigdy nie medytował, albo uważał, że nie potrafi tego robić – już po 10min rozpromieniał się i był gotowy do realizacji swoich najśmielszych celów, bo doznał efektu olśnienia.

Jak medytacja może wpłynąć na rozwój Twojej firmy?

Uważam, że im szybciej zaczniesz to robić, tym szybciej wejdziesz na ścieżkę osobistego sukcesu. Kluczem jest dobranie takiej techniki, którą poczujesz całym sobą i będziesz nawykowo ją praktykował. Reszta sama się ułoży, kiedy Ty będziesz pić ulubioną kawkę.

Przeczytaj również

Buduj swoje nawyki świadomie Pamiętasz o swoich postanowieniach noworocznych? Tak tych spisanych, wymyślonych, pomyślanych w …

Jak przekonania i nawyki wpływają na Twoje życie Od dziecka mając ogromny zapał do działania …

Jak Twoja uważność prowadzi Cię do sukcesu Jeśli jesteś osobą wysoce wrażliwą to na codzień …

Poznaj siebie

Poznaj siebie Absolutnie wszystko na co patrzysz jest takie na ile pozwolisz sobie aby było …

Jak radzić sobie ze stresem i strachem? W Życiu zawsze masz wybór i to Ty …

Życie to proces odkrywania Siebie W Życiu zawsze masz wybór i to Ty za każdym …

Medytacja w biznesie.

Medytacja w biznesie Jak medytacja może wpłynąć na rozwój Twojej firmy? Prowadzisz działalność gospodarczą? A …

Do czego prowadzi autoanaliza?

Do czego prowadzi autoanaliza? Zawsze przychodzi taki moment, kiedy następuje punkt zwrotny w życiu. Czasami …

Czy hipnoza może pomóc w utracie wagi? O tym czym jest hipnoza i jak wpływa …

Sprawdź jakim typem osobowości jesteś Jeśli jesteś na drodze samopoznania pewnie nie raz już trafiałeś …

Jak wypełnić pustkę w życiu i zrealizować swój potencjał Na początku chciałabym zaznaczyć, że każdy …

Jaka jest różnica pomiędzy medytacją a hipnozą Ostatnio, kiedy zaczęłam zastanawiać się nad tym, w …

Każdy kolejny progres w Twoim rozwoju poprzedzony jest regresem Kiedy pracujesz nad sobą, nad swoją …

Empata – kim jest i jak go rozpoznać? Ziemia – tu żyjemy, pracujemy, kochamy i …

Elastyczność… Temat rzeka Kiedy oczekiwania zderzają się z prozą życia, wtedy jedyne co pozostaje to …

Praktyka wdzięczności

Praktyka wdzięczności Lubimy być doceniani przez inne osoby, bo wtedy czujemy się ważni, kochani, wyjątkowi. …

W czasach kiedy doba jest znacznie za krótka na realizowanie siebie, a także swoich życiowych obowiązków...

Co robić kiedy „masz zły dzień”? Czasami gdy się budzisz wiesz, że dany dzień będzie …

Kluczem poznania Siebie są właściwe Pytania Dlaczego dzisiaj mam taki nastrój? Czy lubię siebie? Czemu …

Systematyczność jest kluczem do sukcesu – jak się jej nauczyć? Masz problem z nawykowym wykonywaniem …

Jak transformować swoją strefę komfortu, aby wspierała Cię przy realizacji wyznaczonych celów? Strefa komfortu, inaczej …

Jak zarządzać własnym czasem, aby osiągnąć sukces? Zastanawiałaś się kiedykolwiek nad tym czemu jedni w …

Dlaczego warto inwestować w siebie? W życiu jest tak, że większość czasu skupiamy się na …

Jak odkryć w sobie talenty?

Jak odkryć w sobie talenty? Nie wszyscy mają to szczęście, że od dzieciństwa wiedzą w …

Świat się zmienia, więc i Ty bądź zmianą Uwielbiam ten cytat Mahatma Gandhi: „Bądź zmianą, …

5 sposobów na realną zmianę w życiu Jak zmienić swoje życie, wyjść z tzw. strefy …

Czemu tylko nieliczni osiągają sukces? Zapewne kiedy przeglądasz liczne strony internetowe lub scrollujesz social media …

Dlaczego, kiedy wybaczasz innym uwalniasz samą siebie Ostatnio podczas rozmów z różnymi osobami dotarło do …

Masz w sobie już wszystko aby osiągnąć upragniony cel Wiesz dlaczego nawet jak sobie stawiasz …

Jak poczuć wolność w sercu? Najważniejsze co mi przychodzi do głowy jak zadaje sobie takie …

Mentalna zgoda to klucz do własnego życia Kiedy spełniasz życzenia, oczekiwania innych ludzi, wtedy tak …

Radość to specyficzny stan umysłu, w którym nie zastanawiając się nad problemami życia po prostu cieszymy się chwilą...