Jak wypełnić pustkę w życiu i zrealizować swój potencjał

Na początku chciałabym zaznaczyć, że każdy absolutnie każdy ma jakieś talenty. Jeśli uważasz, że nie zostałeś obdarowany niczym, to być może jeszcze nie znasz siebie, lub też pozwoliłeś sobie uwierzyć bzdurom wypowiadanym przez innych na swój temat. Jeśli zatem jesteś w grupie osób nieświadomych swojej wartości, to warto przyjrzeć się sobie bliżej, abyś wreszcie mógł odkryć kim na prawdę jesteś.

Na pewno chciałbyś wiedzieć w jaki sposób możesz dotrzeć do siebie. W jaki sposób usłyszeć ten wewnętrzny głos, o którym ostatnio tyle się mówi i na który powołują się wszyscy mentorzy i trenerzy rozwoju osobistego? Jak pracować ze sobą, aby czuć się prowadzonym we właściwym kierunku i nie pozwalać się kierować na umysłowe manowce?

Podstawową sprawą – jaką warto abyś zrozumiał jest to – abyś dał sobie zgodę na wyjście z jakiejkolwiek roli, na wyjście poza oczekiwania innych, na wyjście z ram rywalizacji i porównywania się. Teraz jest ten moment kiedy możesz pozwolić sobie na zdjęcie maski, jaką zakładasz [jaką każdy z nas zakłada] by wejść w różne społeczne role; to także dobry moment by wreszcie w pełni zrozumieć, że akceptacja bycia sobą jest OK.

Najprościej to zrobić używając mocy intencji i myśli,
np. pozwalam sobie teraz na bycie w 100% sobą i usłyszenie mojego wewnętrznego głosu.

Kiedy już zrozumiesz, że Ty jesteś jedyną osobą, która ma wpływ na własne decyzje, myśli, czyny i sumienie możesz rozpocząć wspaniałą, pasjonującą pracę nad sobą, która doprowadzi Cię do wewnętrznego spokoju i balansu.

Może być tak, że czujesz w swoim życiu pustkę. I mimo, że realizujesz się na różnych płaszczyznach, a przy tym osiągasz mniejsze i większe sukcesy, to coś Ci nie daje spokoju, czujesz się wypalony. Prawdopodobnie jesteś w takim momencie swojego życia, gdzie warto zrobić ewaluację, czyli podsumować co masz a do czego chciałbyś dążyć.

weź kartkę, długopis i podziel kartkę prostą linią na pół; a teraz na jednej połowie zapisz co masz i za co jesteś wdzięczny, a na drugiej co chciałbym mieć i jest dla Ciebie priorytetem

*To bardzo ciekawe, że kiedy wchodzimy w automatyczne procesy, kiedy działamy rutynowo, tracimy własną czujność na wewnętrzne potrzeby naszego JA. I zamiast skupiać się na codzień na realizowaniu własnych celi, zaczynamy mocno fokusować się nad znaczeniem probelmu/ów, ich wielkości, konsekwencji, a to prowadzi nasz umysł jedynie do nawarstwiania wyimaginowanych kolejnych warstw.

A to przecież nie cel Twojego istnienia..
Twoim celem jest wykorzystanie własnego potencjału, własnych cech, talentów oraz zasobów jakimi dysponujesz aby zrealizować się w tym świecie, aby być człowiekiem spełnionym i szczęśliwym.

A jak więc zrealizować swój potencjał?

  • rób to co lubisz, co gra z Tobą i jest spójne z Twoimi wartościami,
  • poznaj siebie i swoje oczekiwania wobec życia i ludzi,
  • otwórz się na przyjmowanie, a także wyrób w sobie nawyk dawania,
  • wyjdź z automatycznego, rutynowego działania, a uwagę skup na tym w jaki sposób działasz i co jest dla ciebie w tych działaniach wspierające.

Kiedy zaczniesz bacznie obserwować siebie, dostrzeżesz te zachowania, których warto się pozbyć, na rzecz nowych nawyków, które otworzą w Tobie kreatywność.

Przeczytaj również