Jak przekonania i nawyki wpływają na Twoje życie

Od dziecka mając ogromny zapał do działania doświadczamy – jako ludzie, pędu do zmiany, bo wiąże się to z codziennym poszerzaniem naszej percepcji. Inaczej mówiąc rosnąc, dojrzewając codziennie dostrzegamy nowe możliwości, z których chcielibyśmy skorzystać, a to pcha nas w stronę nauki, ruchu, i samodoskonalenia się. Niestety dorastając i będąc już dorosłymi ludźmi gubimy gdzieś po drodze tą naturalną chęć poznawania i uczenia się nowych rzeczy i większość z nas nie ma ochoty na nawet najmniejsze rewolucje w życiu, bo po prostu boi się porażki. Tylko, że nie strach, a zmiana jest istotna i stanowi element rozwoju wszystkiego co żyje, bo za zmianą idzie postęp, ewolucja, ruch, oraz nowe doświadczenie.

Na pewno jak każdy człowiek posiadasz marzenia; duże, małe, realne i takie, które pozostaną jedynie w Twojej głowie. Zastanawiałaś się, czemu większość́ z tych myślo-marzeń nie realizujesz? Czemu tylko myślisz, zamiast działać?

Einstein powiedział:

„Możemy zdecydować́ o naszych działaniach, lecz nie możemy zmusić się do chcenia”.

A więc kiedy myślisz, kreujesz i oddajesz się̨ swoim fantazjom jesteś na pierwszym stopniu schodów prowadzących do sukcesu. Żeby jednak do niego dojść musisz chcieć pokonać kolejne schody: planowania i działania. Dlatego większość ludzi tylko dryfuje na fali swojej wyobraźni, bo nie potrafią oni wprowadzić́ w czyn swoich pomysłów i pragnień, nie potrafią wskoczyć na schodek drugi i trzeci, a później na następne. Pragnę, abyś porzucił myślenie o sobie w kategoriach ofiary okoliczności i zauważył jak wielki drzemie w Tobie potencjał. Żaden człowiek nie ma ani więcej ani mniej możliwości do realizacji tego czego pragnie. Wszyscy zostaliśmy tak samo obdarowani, pytanie tylko kto i w jaki sposób wykorzystuje tę wiedzę i swoje umiejętności. Zapewniam Cię, że nie potrzebujesz niezliczonej ilości autorytetów od których musisz czerpać informacje. Wszystko masz już w sobie, głęboko zakryte pod płaszczem niezdecydowania, kompleksów, braku zrozumienia, strachu i frustracji. A wszystko co jest wokół Ciebie to wynik Twojego sposobu myślenia i odczuwania rzeczywistości. To czego potrzebujesz do przekroczenia granicy swoich aktualnych blokad, to tylko albo aż zmiana wiodących przekonań w Twojej głowie, na takie, które będą Cię wspierały i prowadziły w kierunku spełnienia.

A nie wiem czy wiesz, że przekonania i nawyki determinują to w jaki sposób działasz w swoim życiu. Jeśli bowiem zmienisz przekonanie X, które bezpośrednio wpływało dotychczas na nawyk Y, to automatycznie mózg będzie musiał wytworzyć nowy nawyk pasujący do nowego wspierającego przekonania, a Ty dzięki temu zauważysz swoje inne, „lepsze” zachowania. Reasumując dzięki zmianie przekonania, za którym idzie zmiana nawyku fizycznego realnie zmienia się również Twoje ciało, zdrowie, poprawiaja się relacje z innymi, a także przepływ finansowy.

Każde Twoje przekonanie to nic innego jak myśl krążąca w głowie, coś ulotnego i nierealnego. Myśli pojawiają się i znikają i nie masz na to żadnego wpływu, one po prostu jak chmury na niebie przelatują przez Twój umysł. W zależności od tego w jaki sposób wartościujesz daną myśl; czy jest ona negatywna czy wzniosła i pozytywna, w Twoim mózgu tworzą się nowe połączenia neuronalne: wspierające albo destrukcyjne. Te połączenia tworzą się i rozrywają bez przerwy, a w zależności czym karmisz swój umysł takie połączenia powstają. Jeśli na co dzień jesteś rozczarowany, smutny i sfrustrowany to możesz być pewny, że w Twoim mózgu są właśnie takie połączenia, które odpowiadają za te nastroje. I tu ważne – kiedy masz świadomość wpływu na budowę tych połączeń, możesz plastycznie zmieniać ich powiązania, a co za tym idzie swoje myśli, które wprawiają Cię w lepszy stan emocjonalny. Jakie korzyści osiągasz? Czujesz spokój, ulgę, a Twoje myśli są łagodne i wspierające. Przestaje Ci doskwierać stres i lęk, uwalniasz fizyczny ból z ciała, bo schodzą z niego stare napięcia i presja. Nieużywane połączenia rozłączają się i w konsekwencji Twój umysł generuje już automatycznie nowe lekkie myśli. Oczywiście cały proces dzieje się poza Tobą, wewnątrz Twojej głowy, więc Ty oprócz świadomej zmiany przekonania nie musisz już robić absolutnie nic.

Jeśli chcesz dokonać trwałych zmian w swoim życiu, wyjść ze strefy komfortu i odkryć swoje talenty odezwij się do mnie TU, a odkryjesz to co Cie blokuje i świadomie zmienisz niezdrowe przekonanie na wspierające.

Przeczytaj również