Do czego prowadzi autoanaliza?

Zawsze przychodzi taki moment, kiedy następuje punkt zwrotny w życiu. Czasami może to być realna sytuacja życiowa, która zmusza nas do zmiany sposobu postrzegania świata, a czasami mamy po prostu przebłysk i zaczynamy rozumieć ten świat inaczej, lepiej, głębiej. Przyczyna w tym przypadku jest bez znaczenia, a najważniejszy jest skutek, który sprawia, że zaczynamy patrzeć na innych bardziej życzliwie, z miłością i ze zrozumieniem dla ich zachowania. Ile razy w życiu doznałeś zakrętów, aby coś wreszcie mogło się w Tobie osadzić, a Ty jednak zamiast zatrzymać się na chwilę i z miłością popatrzeć na taką sytuację, zaciskałeś zęby i parłeś do przodu?

Zauważ jak mało masz czasu dla siebie, jak mało miłości i troski kierujesz do środka...

Teraz jest ten moment, zatrzymaj się i pomyśl – czy jestem szczęśliwy?

Co słyszysz w swojej głowie?

Zatrzymaj się na chwilę i się rozejrzyj. Czy to na co właśnie przeznaczasz swoją życiodajną energię jest dla Ciebie ważne?

  • Czy praca jaka wykonujesz to Twoja pasja?; realizacja Twoich marzeń?
  • Czy mieszkasz tam gdzie zawsze marzyłeś?; czy widok z okna to ten, za którym tęskni Twoje serce?
  • Czy związek w którym jesteś jest dla Ciebie spełnieniem marzeń?

Czy kiedykolwiek w ogóle miałeś chwilę aby zadać sobie takie pytania?
To jest Twoje życie, a życie jest po to aby być szczęśliwym i odkrywać siebie codziennie na nowo, aby zdejmować blokady, które nam nie służą, a to miejsce wypełniać marzeniami i kreacją.

Zrób coś dla siebie dzisia, zatrzymaj się.

Załóżmy, że chcesz zmienić pracę, albo miejsce zamieszkania, albo z jakiegoś powodu myślisz o zmianie Partnera. W głowie masz swoje wyobrażenia na temat nowej sytuacji, miejsca, ludzi. Ale czy kiedykolwiek kiedy poczułeś potrzebę zmiany zatrzymałeś się na chwilę? Żeby z pozycji obserwatora przeanalizować swoje położenie, albo przyjrzeć się swoim emocjom, ciału, życiu..

Bez chwili wytchnienia trudno określić punkt docelowy; dlatego za chwilę znów może okazać się, że przystań do której dobiłeś nie jest tą, która z daleka wyglądała tak idealnie. Co się wtedy dzieje? Niestety sytuacja zaczyna się powtarzać, a Ty znów mimo zupełnie innych okoliczności zewnętrznych CZUJESZ TO SAMO. Hmm, miałeś tak? Na pewno, pytanie tylko ile razy i czy już wiesz, że przed kolejną zmianą warto na chwilę się zatrzymać i pochylić nad SOBĄ.

Co powinieneś wiedzieć?

  • jesteś człowiekiem, który posiada w sobie moc budowania rzeczywistości
  • jeśli tylko chcesz zawsze dasz rade
  • aby zmiana, którą planujesz się urzeczywistniła zastanów się nad emocjami jakie chcesz przeżyć, kiedy to do Ciebie przyjdzie i w nie wejdź całą sobą
  • ciesz się codziennością, bo ona tylko jest prawdziwa i trwa
  • i pamiętaj TYLKO RADOŚĆ OTWIERA DRZWI DO WSPIERAJĄCEJ KREACJI

Przeczytaj również