Świat się zmienia, więc i Ty bądź zmianą

Uwielbiam ten cytat Mahatma Gandhi: „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” Uważam, że te słowa w bezpośredni sposób obrazują, kto jest odpowiedzialny za Twój sukces i życie pełne pasji, dlatego też każdego dnia na początku swojej drogi samopoznania warto zaczynać dzień od tego zdania. Przecież nikt nie ma nad Tobą żadnej władzy, bo tylko Ty sam, Ty sama możesz wprowadzić zmiany, które przyczynia się do Twojej osobistej ewolucji. Skoro cały świat zmienia się nie do poznania, to czemu Ty rytualnie i bez zastanowienia powtarzasz coś co zostało do Ciebie przylepione dawno temu, np.; przez rodziców, nauczycieli, znajomych?

To co jest prawdziwe tu na Ziemi w naszej przestrzeni to zmiana i ruch, które kształtują całe Życie. Nie możesz tkwić w bezruchu, bo wtedy pojawiają się choroby, wstrząsy i turbulencje życiowe. Cała planeta opiera się o dynamikę i sezonowość, dlatego warto podążać za zmianą i otwierać serce na nadarzające się okazje, nawet jeśli z początku uważasz, że albo nie są Ciebie warte, albo Ty nie jesteś wart/a ich.

Zmiana może być przerażająca jedynie dla umysłu, który czuje się wspaniale w wypracowanej strefie komfortu, bo wie co go czeka i umie przewidzieć każdy rezultat. Jego programy / schematy są zbudowane do działania w znanym mu otoczeniu i sytuacjach, można go z powodzeniem porównać do oprogramowania komputerowego, które służy do określonych operacji. Dlatego kiedy czasami podejmujesz decyzję spontanicznie, energicznie idąc za impulsem umysł nie ma chwili, aby podjąć próby wygenerowania wymówek i wątpliwości. Po prostu płyniesz na fali serca i wtedy „się dzieje”. Kiedy zaś zaczynasz analizować swój pomysł popadasz w smutek i frustrację, bo cel ten jest tak daleki i nieosiągalny dla umysłu. Niestety Twój umysł nigdy nie będzie Cie wspierać w pokonywaniu słabości dopóki, dopóty nie nauczysz go na nowo, że wszelkie zmiany są bezpieczne i prowadza do osiągnięcia sukcesu.

Osobiście przeszłam drogę, podczas której z dużą wiarą, ale i momentami pełnymi obaw czy się uda? i czy dam radę? miesiąc po miesiącu odkopywałam siebie z narzuconych przez lata etykiet i krytyki. Niektóre momenty kiedy wraca się do wspomnień, aby je pozamykać i wybaczyć bywają bolesne, bo zmierzasz się z takimi silnymi poczuciami jak odrzucenie, samotność czy też przerażenie. Jednak według mnie, każda praca nad sobą, która ma za zadanie odkryć prawdziwość w Tobie jest wartą, aby ją wykonywać. Nie chodzisz przecież na codzień z bolącym zębem i nie czekasz aż zgnije, a umawiasz się z dentystą, który podczas chwili cierpienia uśmierza Twój ból i pamięć o nim na dobre.

Dlatego możesz wybrać, czy będziesz powielać pewne „lekcje” w kółko, czy wolisz stać się osobą wolną, niezależną, pełną pasji i manifestującą swoją rzeczywistość w wybrany przez siebie sposób. Jeśli zdajesz się na los, może on przynieść nieoczekiwane zwroty akcji, po których zachodzi zmiana. Jednak zawsze jest to mniej przyjemne, niż kiedy podejmujesz decyzję o zmianie i wtedy cały proces samopoznania i ewolucji jest dopasowany do twojego rytmu i Twojego życia.

Kiedy usiądziesz w skupieniu i ciszy, pozwolisz się ciału zrelaksować, umysł odpocznie od rywalizacji na zewnątrz, wtedy możesz usłyszeć swój unikalny wspaniały wewnętrzny głos, który podpowie Ci jaki obrać kierunek. Odpowiedzi spływają same bez wymuszenie i już wiesz co robić.

Kiedy zaś jesteś w otoczeniu zewnętrznym, pełnym chaosu, różnej energii wtedy umysł działa na pełnych obrotach. Myśli przepływają przez głowę niczym tornado, a Ty jesteś w dużym rozproszeniu. Nie znajdziesz odpowiedzi w takim stanie, bo tu główną rolę odgrywa ego, a ono ma za zadanie chronić Cię i zapewnić przeżycie w środowisku.

Skoro zatem cały świat się zmienia i aktualnie jesteśmy prawdopodobnie świadkiem przejścia w nową erę, to czemu Ty nie mogłabyś, mógłbyś pozwolić sobie na rozpoczęcie przygody związanej z realizacją swoich marzeń, które ukryłaś/eś głęboko w środku? Masz w sobie wszystko co jest potrzebne aby ruszyć z miejsca i dokonać w swoim życiu upragnionych zamierzeń: wewnętrzną siłę, sprawczość i moc kreacji. Bądź w ruchu i działaj.

Przeczytaj również