Sprawdź jakim typem osobowości jesteś

Jeśli jesteś na drodze samopoznania pewnie nie raz już trafiałeś na testy osobowości, które pomagają zdefiniować Twoje mocne strony, zalety i wady. Wspierają i ujawniają to co w nas ludziach najlepsze, jak również prowadzą do głebokiej autoanalizy.

Jednym z takich DARMOWYCH testów, a który osobiście bardzo polecam jest:

NERIS Type Explorer®, który określa 4 główne grupy ludzi, uszczegóławiając je do kolejnych 16 podgrup. Test jest bardzo łatwy i szybki do wykonania. A co najważniejsze, pytania, które zostały tam zawarte nie sprawiają wrażenia skomplikowanych, i co za tym idzie kolejne etapy testu są na prawdę bardzo przyjazne i nie obciążające. Ja wykonałam ten test w około 7minut i byłam zaskoczona na jego koniec jak gładko przeszłam przez kolejne części.

Ciekawostką może być trafność z jaką ten psychotest opisuje nasze wewnętrzne zasoby, zalety oraz słabe strony. Test jest także bardzo obiektywny, bo wykonując go dwukrotnie w różnych etapach mojego życia [pierwszy raz w 2016 roku i teraz w lipcu 2021] wynik za każdym razem okazywał się taki sam.

To co było dla mnie odkrywcze, to to, że wcześniej nie zwróciłam uwagi na pewne swoje cechy, które mogłyby mi ułatwić moją pracę zawodową, lub poprawić relacje z otoczeniem. Dopiero po przeszło pięciu latach przy kolejnej weryfikacji swojej osobowości, zauważyłam coś co miałam od zawsze, a nie wykorzystywałam tego w swoim życiu uznając za mało wartościowe.

Reasumując – jeśli doceniasz szybkie i efektywne informacje zwrotne, lubisz się rozwijać i zagłębiać w siebie 👉 ten test będzie dobrze wykorzystanym czasem na poszerzanie własnej świadomości. Oczywiście warto wracać cyklicznie do swojego wyniku, czytać go co jakiś czas i weryfikować własne zasoby i mocne strony w życiu. Fajnie jest też sprawdzić co parę lat czy przypadkiem pod wpływem intensywnej pracy nad sobą nie ujawniają się nowe rezerwy i cechy, które wcześniej były w uśpieniu.

Przeczytaj również