Poznaj siebie

Absolutnie wszystko na co patrzysz jest takie na ile pozwolisz sobie aby było i na ile wierzysz, że takie jest. A pozwalasz sobie i wierzysz w to, co jest zgodne z Twoimi podświadomymi przekonaniami.

Pewnie niejednokrotnie spotkałeś się z sytuacją, podczas której Ty zarejestrowałeś daną sytuację w jeden sposób, a ktoś z Twojego otoczenia to samo zdarzenie ocenił, opisał zupełnie inaczej.

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego rzeczywistość okazuje się płynna, a nie stała i różni ludzie widzą to samo w odmienny sposób?
Bo ten obraz, który postrzegasz i notujesz w swojej głowie jest przetwarzany przez filtry Twojego umysłu, schematy i wgrane programy, a co za tym idzie emocje jakie one budzą. Dlatego często zupełnie neutralna sytuacja może być przez Ciebie odebrana jako atak, albo osobiste zagrożenie. Druga osoba, obserwująca zdarzenie ze swojej perspektywy – mająca nieco inne szablony myślowe – odbierze ją neutralnie lub w ogóle jej nie zauważy. Dlatego warto być otwartym na znaki płynące z ciała i zatrzymywać się przy silniejszych emocjach. Powstaje wtedy przestrzeń do autoanalizy i refleksji.

Cała tajemnica pracy nad sobą polega na tym, aby zrozumieć, że to nie Ty jesteś ofiarą danej sytuacji, a jej kreatorem. Dlatego świadomie zacznij realizować swoje przeznaczenie, stając twarzą w twarz ze swoimi lękami, strachami i cieniem.
„Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia” ~ Albert Einstein

Kiedy uda Ci się poddać się własnej woli i wyjść ze swojej strefy komfortu, przedzierając się przez wymówki i [wymyślone] ograniczenia stajesz w swoim własnym blasku i zaczynasz dostrzegać magię życia. Dochodzi do Ciebie jaką masz w sobie wartość i w jak łatwy sposób jesteś w stanie kreować takie życie jakiego pragniesz w głębi serca.

Zwróć uwagę do środka; na to jakie zachowania u innych Cię bolą, zawstydzają, denerwują lub nawet rozweselają zaczniesz dostrzegać schematy na jakich budujesz swój świat. Wyjdziesz ze starej utartej ścieżki i małymi krokami zaczniesz odkrywać Siebie.

Możesz wierzyć lub nie, ale to najwspanialsza droga jaką możesz przejść i jej doświadczyć. Wiec daj sobie zgodę, aby zobaczyć iluzję w swoim życiu i poznać siebie takim jakim jesteś w środku.

Przeczytaj również