Jak radzić sobie ze stresem i strachem?

W Życiu zawsze masz wybór i to Ty za każdym razem decydujesz: na co, komu, i na ile pozwalasz.

Niepewne czasy i polityka dają się nam wszystkim we znaki. Niezależnie czy umiesz panować nad emocjami, czy reagujesz na nie instynktownie, poziom kolektywnego niepokoju przez ostatnie lata drastycznie wzrasta.

Większość ludzi odczuwa lęk o swoją przyszłość, o swój majątek i o rodzinę.

Też tak masz? Też chciałabyś wrócić do tzw. starej rzeczywistości, gdzie wydawało Ci się że trzymasz rękę na pulsie i kontrolujesz swoje życie, do tzw. „normalności” i żyć dalej jak żyłaś? 🤔

A może dzięki temu co dzieje się wokół odkrywasz w sobie coś co przez lata było zakryte ? I z czym bałeś się wyjść do świata, zaniżając tego wartość?

Ten czas jest specjalnie dla Ciebie, po to aby odsuwając znaną Ci codzienność wejść w swoja głębię i usłyszeć tłumiony od dawna głos, który bez przerwy powtarza Ci co jest dla Ciebie najlepsze i jak zmienić swoje życie, aby wreszcie się nim cieszyć.

Możesz dojść do tego punktu, w którym poczujesz wolność w sercu, pod warunkiem, że się „tu i teraz” poddasz, że zaakceptujesz to wszystko co widzisz dookoła; i wreszcie ze śmiałością uznasz, że masz władze nad swoja rzeczywistością.

Pozwól sobie na te zmiany, bo masz w sobie odpowiednią ilość wiedzy, doświadczenia i mocy aby to zrobić teraz.

Bo czym jest strach❓

Czy to Myśl; Uczucie; Emocja❓

Czy można świadomie pracować z wewnętrznym lękiem i odczuwać na codzień spokój i beztroskę niezależnie od sytuacji zewnętrznych❓

Według mnie – TAK można, można się cieszyć każdą chwilą jak małe dziecko, tylko trzeba dać sobie na to oczywiście wpierw zgodę.

Trywialne i błahe ale postaraj się to wprowadzić na codzień w życie. Postaraj się żyć we wzniosłych emocjach takich jak wdzięczność, bezwarunkowa miłość do siebie i brak krytycyzmu wobec siebie i świata. Postaraj się skupić uwagę kiedy oceniasz, a ujrzysz jak pracuje Twój umysł, jak dużo myśli płynie w stronę niskich emocji, dojrzyj jak bardzo nie kontrolujesz swojego codziennego stanu. Działasz na tzw. autopilocie, prowadzeniu z umysłu, gdzie dominują fale Beta, gdzie nie ma miejsca na prostą i czystą radość.

Dlaczego nie ma na to miejsca? Bo fale Beta są elementarną częścią fazy przetrwania, stresu i stanów związanych z analitycznym postrzeganiem rzeczywistości.

Jak możesz wejść zatem świadomie na ścieżkę radości, mocy i chęci kreowania swojego życia?

Pierwsza sprawa – wyłącz TV, radio, internet, idź na spacer..

Skieruj myśl na:
Uwagę 👉 akceptację tego co widzisz 👉 intencję zmiany 👉 działanie

Pamiętaj nie jesteś sam, jesteśmy w tym wszyscy razem.

Przeczytaj również