Życie to proces odkrywania Siebie

W Życiu zawsze masz wybór i to Ty za każdym razem decydujesz: na co, komu, i na ile pozwalasz.

Możesz przyjąć czyjąś krytykę jako opinię ostateczną na swój temat, zgodzić się z nią i żyć według czyjejś wizji – wtedy zazwyczaj rodzą się u Ciebie kompleksy, niedowartościowanie, poczucie winy, strach. Utożsamiasz się z tym co ktoś powiedział, zgadzasz się na to, ubierasz na siebie te dźwięki i żyjesz zgodnie z ich treścią.

Jednak zawsze masz wybór, więc możesz usłyszeć taką ocenę, popatrzeć na nią sercem i podziękować, że ktoś zwrócił na Ciebie uwagę. Zapewne sam tej uwagi potrzebuje, a twierdzenie, osąd, przekonanie jakie kierunkuje do Ciebie dotyczy w większości przypadków samego autora.

Kiedy masz świadomość, że wszystko co otacza Cię wokół jest po to, abyś mogła uczyć się i wzrastać, a ludzie, którzy Cię otaczają żyją w swoich światach i mają prawo odczuwać rzeczywistość inaczej niż Ty; kiedy dasz sobie zgodę na takie funkcjonowanie w tym świecie to niespodziewanie rozumiesz, że Twoje doświadczenia niezależnie od nacechowania zawsze mają na celu Twój rozwój. A kiedy płyniesz zgodnie z planem, to lekcje stają się coraz łagodniejsze, a Ty odczuwasz miłość do siebie i świata.

To jest to proces, a życie jest jego elementem. Nie musisz się spieszyć, spinać, konkurować. Jesteś aby się rozwijać, obserwować i wyciągać wnioski.

Wyrób w sobie nawyk, że kiedy słyszysz:

  • pochwałę,
  • komplement,
  • krytykę,
  • lub osąd

dziękujesz za to, ze świadomością, że nie dotyczy to Ciebie.

Ty jesteś bowiem kompletna i wartościowa niezależnie od opinii z zewnątrz. Rozwijasz się we własnym tempie, z własnymi doświadczeniami, posiadając własne emocje i historię i wrażliwość. Jesteś człowiekiem, a to znaczy, że posiadasz zarówno i jasną wspaniałą stronę, jak również cień, który zawiera wszystkie traumy, a także wewnętrznego krytyka i lęki.

Pytania jakie dziś powinnaś sobie zadać:

  • czy jestem w miejscu, które jest dla mnie?
  • czy kocham albo choć lubię to co robię?
  • czy ludzie wokół mnie są wspierający czy muszę się z nimi zmagać?
  • czy po obudzeniu czuje lekkość w sercu, czy raczej podejmuje kolejny dzień jako coś męczącego i dołującego?
  • czy wiem co lubię robić?
  • czy wiem za czym tęsknię?

A kiedy już na nie odpowiesz i wyrysuje Ci się klarowny obraz, w prosty sposób będziesz mogła ułożyć plan na nowo i wejść na właściwą drogę. Przecież nigdy nie jest za późno aby stanąć do działania jakie sobie wyznaczysz, bo po to masz to życie aby go doświadczać i się uczyć. Każda chwila jest ważna, każdy dzień jest ważny, każda decyzja jest także ważna i Ty w tym wszystkim jesteś równie ważna.

Nie trać więc czasu na bycie "w letargu", otwórz szeroko oczy, weź głęboki oddech i zacznij żyć tak jak powinnaś, tak jak podpowiada Ci Twój wewnętrzny głos i tak jak pokazują Ci wszystkie znaki w koło.

Praca nad sobą, nad własnym wnętrzem, to nie masaż relaksacyjny, tylko droga w japonkach na Giewont. Jest wymagająca, ale też super ekscytująco, bo pozwala Ci odnaleźć siebie w gąszczu szumu Ego. Nikt Ci nie odbierze tego poznania. To jest Twoja wartość jaką wnosisz do tego świata, pokazując innym za Tobą jak można mimo trudności i wymagających szlaków przejść przez te doświadczenia osiągając coraz większy spokój.

Przeczytaj również