Zawsze bądź ze sobą szczera, a utrzymasz wewnętrzny balans

W czasach kiedy doba jest znacznie za krótka na realizowanie siebie, a także swoich życiowych obowiązków i łączenia tego z odpoczynkiem, bardzo często możesz odczuwać frustrację i złość. Twoje Ego jet ambitne, świetnie działa przy dużej społecznej rywalizacji i nie radzi sobie, gdy Ty odpuszczasz i nie nadążasz za narzuconym wyścigiem. I dobrze jest kiedy masz świadomość, że się zagalopowałaś w swoim pędzie, bo umiesz wtedy złapać balans i się zdystansować. Jednak gdy nie do końca masz ze sobą kontakt, gdy jesteś mocno pochłonięta wszystkim tym co dzieje się w świecie, począwszy od osób z Twojej rodziny, pracy, szkoły, po zupełnie anonimowych jest ryzyko, że popadniesz w dysharmonię i chaos wewnętrzny.

Różnica pomiędzy balansem, a chaosem jest oczywista. Gdy jesteś zharmonizowana odczuwasz spokój i panujesz nad sytuacją, natomiast w podczas wewnętrznego nieładu zawsze w środku czujesz niepokój i rozdrażnienie. To taki nasz osobisty kobiecy kompas pokazujący czy zmierzamy w odpowiednim kierunku.

Co zrobić, abyś nie musiała zmierzać się z tymi negatywnymi i niepotrzebnymi emocjami, które są wynikiem przeciążenia Twojego układu nerwowego?

Przede wszystkim zawsze bądź ze sobą szczera. Niezależnie od sytuacji, od tego jak bardzo okoliczności wymagają od Ciebie nagięcia Twoich wrodzonych wartości, a także jakkolwiek ludzie wywierają na Tobie presję, zadaj sobie zawsze pytanie co w danej chwili jest dla Ciebie najlepsze i jak powinnaś postąpić. Twój wewnętrzny głos wie co to jest i kiedy tylko się wyciszysz usłyszysz odpowiedź.

Bycie szczerą wobec siebie i ze sobą oznacza, że mimo oczekiwań innych ludzi Ty decydujesz się podjąć decyzję najbardziej sprawiedliwą z punktu widzenia własnej moralności. Kiedy jesteś wobec siebie uczciwa często kierujesz się empatią wobec innych i odsuwasz na bok egoizm. Takie zachowanie jest prawdziwe, pozbawione sztuczności i masek. Jesteś naturalna, a to budzi w Twoim sercu prawdziwą wolność i pozytywne emocje.

Jak to osiągnąć?

Szczerość wobec siebie tak jak praca nad sobą wymaga zadawania sobie pytań. Pomocne będą również notatki, medytacja, jakikolwiek ruch – w tym choćby spacer. O pytaniach jakie możesz sobie zadać pisałam już szczegółowo w tym wpisie 👉 KLUCZEM DO POZNANIA SIEBIE SĄ WŁAŚCIWE PYTANIA

Ludzie od dawna szukają złotej metody jak osiągnąć szczęście, wypełniając swoje życie zbędnymi przedmiotami i czując nadal palący niedosyt. Nie chcę tu, namawiać Cię abyś zrezygnowała z radości kupowania sobie ładnych rzeczy 🙂 Absolutnie nie! 🙂 Chciałabym Ci tylko przekazać, że kiedy stajesz się ze sobą szczera okazuje się, że wszystko co najcenniejsze masz już w sobie i nikt Ci nie może tego zabrać, ale Ty za to możesz się tym dzielić ze światem i czerpać z tego prawdziwą przyjemność.

Przeczytaj również